Historia Aloesu

Historia Aloesu

Historia aloesu

Historia aloesu

Na przestrzeni wieków aloes był wykorzystywany przez różne cywilizacje świata. Starożytni Grecy, Rzymianie, Babilończycy, Hindusi i Chińczycy stosowali go jako roślinę leczniczą.
Poprzez stulecie różnie go określano: lekarz w doniczce, niebiańska różdżka, cudownaroślina, dar niebios, życiodajna roślina.

Aloes znany ludzkości już od wieków, znakomicie służył wielu pokoleniom jako wierny strażnik zdrowia i urody - niezwykle niegdyś ceniony za swe regeneracyjne i odżywcze właściwości, trafił obecnie i do naszych domów, abyśmy mogli z pełną satysfakcją korzystać z jego dobrodziejstw. Cieszmy się nim więc każdego dnia, gdyż jeśli pijemy go regularnie, znakomicie dodaje zdrowia, sił i witalności, a także - używany jako kosmetyk - blasku i urody naszej skórze i włosom.

Dobrze znany już w czasach antycznych, ze względu na swoje liczne właściwości lecznicze, potem przed długi czas zapomniany przez medycynę. ALOES jest obecnie bardzo często wykorzystywany w leczeniu metodami naturalnymi.

Jest cudownym lekiem na szereg schorzeń zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych naszego organizmu.

      ALOES od tysięcy lat czuwa nad zdrowiem i urodą ludzi, mieszkających na wszystkich kontynentach. Uchodzi on za "coś" w rodzaju magicznej pałeczki, która jest w stanie wszystko wyleczyć.

Przez Indian ALOES nazywany jest "pałeczką niebiańską".

Starożytni Egipcjanie włączyli go do swoich rytuałów pogrzebowych i dali miano "rośliny nieśmiertelności".

Do dzisiaj ALOES prawie wszędzie nazywany jest "cudowną rośliną" albo "rośliną, która wszsytko leczy".

aloes1.jpg aloes1.jpg